Kdo bude místo Grid Girls? Podržte se: Děti!

Těžko říct, čím majitelé Formule 1 přemýšlejí. Třeba jsou to géniové, které většina lidé nechápe a až budoucnost ukáže, jak vizionářské jejich rozhodnutí zrušit Grid Girls bylo. Je to možné. Ale obyčejný člověk jen nechápavě kroutí hlavou nad tím, kým se rozhodli sexy dívky na startu závodů nahradit.

Pokud jste se na závody dívali jen proto, že na začátku kolem jezdců a jejich monopostů pózovaly krásné dívky, máte smůlu. Tuhle podívanou bossové Formule 1 zrušili. Prý proto, že to uráží ženskost. Budiž, můžeme si o tom myslet cokoli, ale minimálně krapítek pravdy na tom zřejmě bude. Co na tom, že samotné dívky i piloti jsou proti. Jenže rozhodnutí, že místo sexy koček budou na startovních roštech děti je však ještě podivnější. “Grid Kids” však prý dodají zahajovacímu ceremoniálu na větší vážnosti a navíc přilákají mladé diváky. Alespoň to tvrdí vlastníci Formule 1.

Nebuďme nefér, něco podobného se děje například před fotbalovými zápasy. S hráči také nastupuje omladina, která to má za splněný sen a dost možná i impuls k tomu, aby na sobě prckové makali. Podobným směrem tak možná míří i nápad šéfů F1. Děti budou vybírané státy, na jejichž území se jede daná Velká cena. Může se losovat, nebo třeba mísra přidělovat za umístění v juniorských šampionátech. Takže v tomto ohledu to rozhodně není špatné. Ale je třeba poznamenat, že Formule 1 není (naštěstí) fotbal. A že Grid Girls zkrátka k tomu celému kolotoči patřily.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *