Kolotoč F1 se pomalu roztáčí. S jakými monoposty týmy vyrazí do prvního závodu?

Už tento víkend se po zimní přestávce opět naplno roztočí kolotoč Formule 1. V Austrálii odstartuje první Velká cena nové sezóny a jak už se stalo tradicí, i tentokrát si premiéru odbude řada novinek. Jak bude startovní pole vypadat a kdo za který tým pojede?

Předsezónní testy byly sice zajímavé, ale nemusejí znamenat vůbec nic. Už proto, že v Katalánsku týmy trápila zima, sníh i led. Největším favoritem na titul bude čtyřnásobný šampion Lewis Hamilton, ale kdo ví, kdo všechno mu může zkřížit plány. Mluví se hlavně o Ferrari, ale bez šanci nejsou ani borci z Red Bullu. Možná se však ukáže, že papírové předpoklady byly o ničem a zazáří někdo úplně jiný. To všechno se uvidí, napoví samozřejmě už Austrálie, kde se desítka stájí poprvé postaví na startovní rošt. O něco více se budou pohledy všech upínat na Alfu Romeo, která se stala partnerem Sauberu a do cirkusu jménem Formule 1 se vrací po dlouhých třiadvaceti letech.

Sezóna to bude dlouhá, vždyť letos se pojede hned jedenadvacet Velkých cen. Ale přesto je dobře, že startuje už tento víkend v Melbourne, protože čekání to bylo zatraceně dlouhé. Jedinou kaňkou je fakt, že český fanoušek se příliš nevyspí. Kvalifikace startuje už v sedm, respektive deset minut po sedmé. Ale co už, to nějak dáme. A určitě dejte na jarní posun času, ručička hodinek se posouvá o hodinu dopředu. Tak si to užijte, čeká nás to pravé šílenství, které skončí až 25. listopadu v Abú Zabí.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *