Konec Grid Girls v F1? Prý to ponižuje ženy

Představit si jakékoli velké závody bez takzvaných Grid Girls je prakticky nemožné. Tím spíš, když jde o kolotoč Formule 1. Přesto se to může stát. Podle mnohých je prý nakrucování a ukazování sexy křivek k ženám nedůstojné.

Nejde zdaleka jen o motorsport, kde jsou hezké dívky nedílnou součástí. Stačí si vzpomenou třeba na cyklistiku, kdy mají oceňovaní vítězové etap pokaždé na každé straně jednu zástupkyni něžného pohlaví, které se k němu tisknou a nakonec mu vlepí polibek. Tam se však o žádné revoluci, která by měla ženskou krásu z toho sportu dostat pryč, neuvažuje. Narozdíl od motorsportu. Seriál WEC už například fungci Grid Girls zrušil.

Je možné, že F1 se dá na stejnou cestu. „Podíváme se na to. Je to souboj názorů, který však není prioritou, co bychom teď měli rozhodovat,“ má jasno ředitel Formule 1 Ross Brawn. Podle něj je však důležité, aby se v budoucnu došlo k jasné dohodě. Jakékoli spory kolem Grid Girls jsou prý zbytečně. Zkrátka buď zůstanou, nebo půjdou. Jak jednoduché, milý Watsone?

Foto: Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *