Konec stáje Williams? Rozhodne to, zda (ne)bude rozpočtový strop

Majitel práv na Formuli 1, společnost Liberty, by od roku 2021 ráda zavedla rozpočtový strop ve výši 150 miliónů dolarů s tím, že by se tam nezapočítávala výdaje na reklamu, platy jezdců či dalších členů týmů. U Williamsu ho podporují všemi deseti, což se ale nedá říct o všech stájích F1.

Buď jak buď, pokud návrh projde, bude znamenat velké zemětřesení. Nejen proto, že se v pdostatě srovnají možnosti jednotlivých týmů a rozdělení na chudé a bohaté se víceméně smaže. Samozřejmě v případě, pokud si ty movitější stáje nenajdou cestičku, jak případné nařízení obcházet. Většina týmů se však netají tím, že bude propouštět a redukovat stav svých zaměstnanců. A to přesto, že na tyto počty by se nová regule vlastně vůbec nevztahovala.

Když by se ale strop nekonal, mohlo by to znamenat i odchod některých týmů ze seriálu. Nejradikálnější jsou v tomto ohledu u Williamsu. „Je to snadné. Pokud nebude strop, Williams zavře celou společnost,“ nechala se slyšet Claire Williamsová. Je docela možné, by v tom nezůstala sama. „V Bahrajnu jsem byla vlemi pozitivní. Ale bohužel jsou i tací, kteří to vidí jinak. My však máme jasno, za jiné mluvit nemohu.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *