Konec Velké ceny Ázerbájdžánu? Je to možné, podmínky jsou prý neakceptovatelné

Tři měsíce. Tolik dává ázerbájdžánský ministr mládeže a sportu Azad Rahimov novým majitelům Formule 1 na to, aby na stůl položili lepší podmínky pro pořádání závodů v Baku. Pokud se tak nestane, může to být konec závodu v této zemi. Otázka ale je, vadilo by to vůbec někomu?

Je pochopitelné, že smlouva podepsaná s bývalým bossem Formule 1 Berniem Ecclestonem není žádná hitparáda. Vláda v Baku by ráda na pořádání Velké ceny vytřískala daleko více. Proto se plánuje schůzka z novým vlastníkem, společností Liberty Media. „Věříme, že chápou naše požadavky. Po setkání se rozhodneme, zda prodloužíme smlouvu až do roku 2025, nebo ne,“ nechal se slyšet Azad Rahimov. Může se ovšem stát, že jednání prostě nedopadne.

Není totiž žádným tajemstvím, že v Liberty Media by závody rádi přesunuli někam, kde je po nich větší hlad a také si přejí daleko atraktivnější místa, než je právě Baku. Takže “rebélie” ze strany Ázerbájdžánu jim může přijít vhod. Výkonný ředitel vlastníků Formule 1 Greg Maffei dokonce prohlásil, že závody v Baku nijak nepřispívá k celkovém růstu F1.

Foto: Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *