Kubica, Sirotkin. A co Stroll? U Williamsu rozhodnou peníze

Vedení týmu Williams oznámilo, že testy v Abu Dabí si vedle Roberta Kubici vyzkouší i Sergej Sirotkin. Logicky se tedy naskýtá otázka, zda se druhý jmenovaný také připojí k týmu jako druhý jezdec. Nebo bude ruský bohatýr ze hry? A co Lance Stroll?

Jisté je zatím to, že Felipe Massa tým po této sezóně opustil a jeho místo se tak uvolnilo. Kariéru však nekončí, věnovat by se měl závodům vozů se elektrickým pohonem ve formuli E. Pozice Lance Strolla ve Williamsu je přesto stále dosti nejistá, tým dost možná bude řešit složení kompletní dvojice. Jako vždy jde především o peníze. Kubica už má podepsáno. Podle zákulisních informací prý získal silného strategického partnera v podobě polských firem.

Proč ale tedy Sirotkin? Má snad za sebou ještě víc peněz než Kubica, nebo nabídl zajímavou částku jen za test s tím, že doufá ve změnu ve vedení Williamsu? Není samozřejmě tajemství, že je dlouhodbě financován společností SMP, kterou vlastní ruští oligarchové Boris a Arkady Rotenbergové, kteří se zabývají stavebnictvím, obchodem s ropou a dalšími aktivitami. Mají dokonce blízko k prezidentovi Vladimiru Putinovi. Boris je také na seznamu osob nežádoucích v USA a Evropské unii. Příští rok bude SMP provozovat tým prototypů Dallara ve třídě LMP1, což je mistrovství světa vozu jezdících na vytrvalost.

Nicméně skutečnost, že Sirotkin může testovat Williams nazančuje, že jeho čas se blíží. Ostatně pokud to se svou kariérou ve formuli 1 myslí vážně, je více než nutné, aby se v nadcházejícíc sezóně do kokpitu formule 1 vrátil. Evidentní je, že Williams bude sázet na jezdce, který do týmu přinese nejvíce finančních prostředků. Není ale pochyb o tom, že stejně kladnou “vlastnost” má i Lance Stroll, jehož rodina rozhodně nemá hluboko do kapsy. Uvidíme, jak to nakonec dopadne a kdo se v týmu objeví.

Foto: Facebook

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *