Kvalifikaci v Melbourne ovládl Hamilton, zbytek světa neměl šanci

Jak předchozí sezóna Formule 1 skončila, tak ta nová začala. První kvalifikace v Austrálii vyhrál Lewis Hamilton a dokázal, že to zřejmě myslí s útokem na pátý titul mistra světa naprosto vážně. O totální dominanci Brita rozhodl snový závěr.

Začátek kvalifikace byl přitom ještě docela vyrovnaný. Hamilton, Vettel a Verstappen zajížděli téměř totožné časy. Pak to ale přišlo. Britský pilot zajel kolo z říše fantazie, když byl nejrychlejší na všech měřených úsecích. Zbytku startovního pole nezbývalo nic jiného, než na něj s úctou hledět z dalších pozic. Mnohem hůře dopadl Hamiltonův stájový kolega. Bottas měl totiž karambol a nad tratí zavlály černé vlajky. „Byla to jeho chyba, jednoznačně,“ měl jasno ihned po nehodě bývalý šampion Niki Lauda pro rakouskou televizi ORF.

Těsně před třetí částí kvalifikace zůstaly vozy McLarenu, kterým tak k lepšímu výsledku nepomohly ani nové motory Renault. Přesto byl Fernando Alonso spokojený. „Máme dobrou pozici. Závod bude zajímavý a máme šanci,“ prohlásil Španěl. Smůlu měl na domácí trati Daniel Ricciardo, který zajel dobře, ale kvůli penalizaci se propadl až do středu startovního pole. Překvapili jezdci Haasu a potvrdili, že předsezónní očekávání mohou splnit. Kevin Magnussen skončil pátý, Romain Grosjean hned příčku za ním.

Foto: Facebook

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *