Lando Norris: U McLarenu zůstanu pouze v případě, že mi nabídnou místo

Jeho ambice jsou zřejmě větší, než je momentálně tým McLaren ochoten nabídnout. Lando Norris by měl být v nadcházející sezóně týmovou trojkou za dvojicí hlavních jezdců Fernando Alonso a Stoffel Vandoorne. To se mu však příliš nelíbí.

Role záložního pilota je pro mladého Brita příliš málo. U McLarenu s ním sice počítají pro seriál Formule 2, kde by se chtěli poprat o nejvyšší příčky, Norris by však rád více. „Ve Formuli 2 se mohu zlepšovat a ukázat, co ve mě je. To je určitě dobrá cesta. Ale já chci co nejdříve do Formule 1, to je má meta, ze kterého neuhnu,“ má naprosto jasno. Do jisté míry to tak záleží i na tom, co udělá Fernando Alonso. Stále více se hovoří o tom, že by mohl po sezóně z týmu odejít. Tím spíš, že Španěla evidentně zajímají i jiné závody, než ty ve Formuli 1.

Norris se nijak netají tím, že McLaren je jeho srdeční záležitost. Jedním dechem však dodává, že vše má své meze. „Když mi řeknou, že následující tři roky pro mě místo nemají, odejdu. Jestli mám počkat rok, tak bych mohl u týmu pokračovat,“ uvažuje Norris. Ovšem také by se mohlo stát, že spláče nad výdělkem. Talent jistě má, ale to rozhodně není vše.

Foto: Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *