Lewis Hamilton: Nechci vypadat jako Hulk, ale chvíli trvá, než naberu svaly

Mnoho jezdců si pochvaluje změnu pravidel v seriálu Formule 1 týkající hmotnosti jezdců. Minimální váha pilota je od letošní sezóny osmdesát kilogramů ať už se závažím nebo bez něj, samozřejmě jde o váhu “čistou”, tedy nehraje žádnou roli v minimální hmotnosti vozu.

Řada závodníků rozhodnutí vítá s tím, že se konečně budou moci pořádně najíst. I když to tvrdí s nadsázkou, je na tom i dost pravdy. Novým pravidlem se totiž za prvé vyrovnávají podmínky pro malé i velké jezdce. Menší piloti přišli o celkem zajímavou výhodu, které dosud hojně využívali. A lepší strava se určitě také hodí. Protože co si budeme povídat, teď se jezdci nebudou muset hlídat tolik, jako dříve. Zatímco například 184 centimetrů vysoký Nico Hülkenberg s podle něj ideální váhou 78 kilo si změnu pochvaluje, úřadující šampión Lewis Hamilton by si mohl spíše stěžovat.

Není se čemu divit, Brit měří o deset centimetrů méně než Hülkenberg a byl jedním z těch, kteří díky nižší hmotnosti měli lehčí vůz. Dobře si však uvědomuje, že s novými pravidlem nic nenadělá, tak se alespoň rozhodl, že nabere svaly. „Cítím se mnohem lépe, než předchozí roky. Tělesný tuk jde dolů, naopak rostou svaly. Nejde o to vypadat jako Hulk, ale i tak chvíli trvá, než naberete kvalitní svalstvo. Teď si užívám, že mohu jíst větší porce,“ smál se Hamilton.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *