Match point pro Zendeliho: Bude se radovat už tento víkend?

Jezdec US-Charouz Racing System Lirim Zendeli má už o tomto víkendu možnost rozhodnout o svém titulu v německém šampionátu Formule 4. Nebo ještě dovolí drama a druhý v pořadí Liam Lawson dostane šanci vrátit se do boje o nejvyšší příčku? Vše můžete vidět i vy!

Od 3. do 5. srpna to bude hodně vzrušující podívaná. Na Nürburgringu se už totiž může rozhodnout o titulu šampiona německé Formule 4 pro tuto sezónu. Rodák z Bochumi má náskok 46 bodů na jezdce z Nového Zélandu, což však pro Lawsona ještě znamená teoretickou šanci, že by se shodou okolností mohl na nejvyšší příčku dostat. Je jasné, že pokud následující víkend získá Zendeli o minimálně třicet bodů více, než jeho nejbližší pronásledovatel, bude rozhodnuto. V té chvíli by totiž měl na kontě náskok nedostižných 76 bodů (během posledního závodního víkendu je možné získat maximálně 75 bodů).

Německý pilot si moc dobře uvědomuje, že je velmi blízko. Přesto nic nepodceňuje. „Definitivní to bude až po posledním projetí cílem. Do té doby si nepřipouští tlak a snažím se zůstat maximálně v klidu.“ Soupeři samozřejmě zbraně neskládají. Nejen Lawson, ale také Enzo Fittipaldi, který je stále v teoretické hře o titul. Stále existuje možnost, že by se i on mohl stát nakonec šampionem. Na Nürburgringu velkou roli sehraje také počasí. Očekávají se teploty přes třicet stupňů, což bude při třech závodech během víkendu pořádná porce pro fyzickou i psychickou kondici, ale také nápor na techniku.

Zároveň se rozhodne i o tom zda David Schumacher získá titul nováčka, nebo se prosadí jeho největší rival Niklas Krütten, který pojede na domácí trati. Pokud se nedostanete přímo na okruh, vše můžete sledovat v přímém přenosu na televizní stanici SPORT 5, a to v sobotu od 11. hodin a 15:40, v neděli pak třetí závod od 9.15. Případně vše budete moci sledovat v živém vysílání na www.adac.de/motorsport, na stránce ADAC Formule 4 na Facebooku či prostřednictvím www.youtube.com/adac s německým a anglickým komentářem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *