McLaren má konečně místo v radě Formule 1

Poprvé v historii se McLaren dostal do společnosti, která rozhoduje o mnohém důležitém. V eadě F1 dosud po boku vedení šampionátu seděli pouze zástupci Mercedesu a Ferrari. Narozdíl od roku 2014 tým tentokrát nabídku využil.

Tým bude v radě zastupovat jeho výkonný předseda Šejk Muhammad ibn Isa Al Chalífa. Je to logická volba, protože právě on zastupuje bahrajnský fond Mumtalakat coby největšího akcionáře McLarenu. „Tohle se mělo stát už dávno. Čekali jsme dlouho, teď jsme spokojeni,“ má jasno šéf týmu Zak Brown a dodal: „Chceme se aktivně podílet na budoucnosti našeho sportu. To nejde jinak, než že usedneme s ostatními u stolu a budeme diskutovat.“

Právě poslední slovo, které Brown řekl, je nejdůležitější. Diskuse. Nic jiného totiž týmy v radě nedokáží. Mohou sdělovat své názory, přesvědčovat ostatních o svých pravdách, ale tím to koncí. Hlasovací právo nemají, silou ani spojením si tak na šéfech Formule 1 nic nevynutí Ovšem je zřejmé, že jejich hlas je mnohem více slyšet, než „normálních“ týmů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *