McLaren odhalil nový monopost. Jak se vám líbí MCL33?

A je to tady! O čem se do této chvíle jen spekulovalo je konečně skutečností. McLaren představil svůj nový monopost s názvem MCL33. Seriá Formule 1 letos odjede v oranžovo-modré kombinaci. Není to však jediná změna.

O té největší se samozřejmě vědělo dopředu, přesto stojí za to si ji připomenout. Poprvé v historii budou vozy McLarenu pohánět motory Renault, k čemuž přispěl i rozhod s Hondou. Jedničkou stáje zůstává nadále Fernando Alonso, ovšem Španěl se po dohodě s týmem rozhodl svůj čas dělit mezi Formuli 1 a vytrvalostní šampionát WEC. „Moc se těším, až usednu do kokpitu. Letos jsem měl sice kratší zimu, protože jsem testoval sporotvní auta a také odjel čtyřiadvacetihodinovku. Přesto, tři měsíce bez Formule 1 je hodně dlouhá doba,“ usmíval se Alonso, kterého v týmu doplňuje Stoffel Vandoorne.

Šanci Španěl dostane už v pondělí, kdy začínají testy na novou sezónu v Katalánsku. „Jsme na nové auto hrdí. Všichni odvedli skvělou práci. Dát vůz dohromady za tak krátkou dobu, to chce pořádnou dávku umu. Uvidíme, co jezdci předvedou na trati. Ale věřím, že tahle sezóna bude z našeho pohledu úspěšná,“ má jasno závodní ředitel Eric Boullier.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *