McLaren propustil ředitele, výsledky jsou za očekáváním

Když nemakáte tak, jak si přeje vedení, případně majitele, skončíte. Platí to pro téměř všechny profese a stáje Formule 1 nejsou výjimkou. McLaren se stále potácí v průměru a doplatil na to sportovní ředitel Ëric Boullier. 

Francouz si sice mohl myslet, že má místečko jisté, protože ho do něj posadil bývalý vítěz závodu 500 mil v Indianapolis Gil de Ferran a oba muže pojí přátelství, ovšem není tomu tak. McLaren loni obsadil v Poháru konstruktérů předposlední místo a tento ročník F1 se tak slibovaly velké změny a hlavně útok na třetí příčkou, o kterou se měl tým poprat s Red Bullem. Jenže skutek jaksi utek a v probíhajícím šampionátu je McLaren až šestý přesto, že “přesedlal” z motorů Honda na Renaulty.

Pouze dvakrát se jezdci stáje probojovali do první desítky, což je pro šéfa stáje Zaka Browna neúnosné. „Za špatné výsledky nemohou muži a ženy, kteří v McLarenu tvrdě pracují každý den. Je to v systému a struktuře, proto jsme se rozhodli pro tento krok a uděláme zásadní změny,“ vysvětlil Brown. Tou první je tedy odvolání sportovního ředitele, ale další mohou následovat. Uvidíme, jestli to k něčemu bude. Vždyť McLaren čeká na vítězství ve Velké ceně od roku 2012…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *