Mick Schumacher zřejmě zůstane v F3

Loňská sezóna ve Formuli 3 pro něj měla být zlomová. Jenže nebyla. Alespoň podle kritiků. Mick Schumacher musí prakticky každý den dokazovat, že může být stejně dobrý jako jeho otec sedminásobný mistr světa F1. Takže když po přestupu z F4 skončil až dvanáctý, schytal to ze všech stran.

Je to velký tlak. Na každím kroku Mick Schumacher slýchá, že má závodění v genech a kdy už se posadí do kokpitu vozu Formule 1. Osmnáctiletý mladíček to však, zdá se, má v hlavě naštěstí správně srovnané. Každému ataku čelí s úsměvem, i když se v něm musí vařit krev. Dobře si uvědomuje, že zbytečná rychlost by mu mohla paradoxně uškodit. Přesto, že prostředky i jméno má rozhodně na to, aby byl “alespoň” ve Formuli 2, zůstane prý i nadcházející sezónu ve F3 v barvách týmu Prema. S Italy už se údajně dohodl na pokračování spolupráce.

Pro Schimachera mladšího je nespornou výhodou i fakt, že má za sebou jednoho z bývalých inženýrů svého otce. Bývalý šéf akademie Ferrari Luca Baldisserri je mu velkou oporou přesto, že má občas “hokej” ve jménech. „Když spolu mluvíme přes vysílačku, občas mu řeknu Michaeli,“ přiznal s úsměvem.  Rysy mu však okamžitě ztuhnou ve chvíli, kdy v myšlenkách zabloudí k téměř čtyři roky staré nehodě, kterou slavný jezdec utrpěl v Alpách.

Foto: Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *