Mistr světa F4 a Playstation? Jasně, Zendeli paří Grand Tourismo

Všimli jste si, že úspěšní sportovci milují PlayStation? Vezměte si hokejovou nebo fotbalovou reprezentaci. Na soustředění se vždy buď mastí karty nebo paří hry. Oblíbená kratochvíle však patří i do motoristického sportu. Například letošní mistr ADAC Formule 4 Lirim Zendeli, který hájí barvy US-Charouz Racing System, si takto moc rád odpočine. A nejen to, také trénuje okruhy a vždy netrpělivě čeká na nové aktualizace.

Asi není překvapením, že nejoblibenější hrou rodáka z Bochumi je celosvětově veleúspěšné Grand Tourismo. Zkrátka borec s makedonskými kořeny nemá závodění dost. „Je to pro mě skvělý relax. Závody prostě miluju, jen výjimečně si zahraju něco jiného,“ usmívá se muž, který letos získal titul v německé Formuli 4 už jeden závodní víkend před koncem šampionátu. Třeba si Lirim také jednou na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je prohánět se v podobných autech, jaké Grand Tourismo nabízí.

Zatím se však soustředí na poslední závody F4. Stále jsou ještě ve hře body, ale hlavně prestiž. Letní pauzu si ale samozřejmě krátí různě, chybět nemůže ani PlayStation. „Kamarád mi říkal, že na začátku září vyjde nový Spider Man, tak si to chci vyzkoušet. Možná bych to pak mohl využít na trati, přitáhnout si nějaké soupeře. Ale vlastně raději ani ne, PlayStation podporuje reakce a nepotřebuji, aby díky mě byli soupeři rychlejší,“ směje se německý sympaťák. To by mu u komisařů sice zřejmě neprošlo, na druhou stranu, kdo ví…

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *