Motorky budoucnosti: 10 kousků, které vypadají jako ze světa sci-fi

Většinu roku můžeme na našich silnicích potkávat motorkáře sedlající nejrůznější typy motocyklů od výrobců z celého světa.

Rychlé silniční motorky si podrobně prohlédneme snad jedině někde „na semaforech“, na potetovaného chopperistu v černé kůži a šátku s lebkami někdy raději moc nezíráme… Ale potkat na silnici něco takového, tak to by upoutalo pozornost snad každého! Modely staré i několik let jakoby přijely z dávné budoucnosti. Škoda, že přes fotku nelze slyšet jak zní v otáčkách …

1) Bombardier Embrio
„Embryo“ je jednokolový motocykl. Představen byl už v roce 2003, ale stále je to jen koncept. V případě, že výrobci budou chtít tento model opravdu vyrábět, nebude k dispozici dřív než v roce 2025.

2) Peraves Monotracer
je velmi neobvyklý tím, že jde o uzavřený motocykl. Díky svému sportovnímu a aerodynamickému vzhledu a s tím související nízkou spotřebou paliva by mohl být docela pohodlný na dlouhé vzdálenosti.

3) Batpod
toto monstrum využívá technologii chlazení vodou. Má jednoválcový motor se zaměřením na rychlou akceleraci. Na první pohled se může zdát, že je to trochu těžká váha, ale ve skutečnosti za sebou nechá každý „light“ model.

4) Confederate Renovatio
Motocykl Renovatio je radikální motorka navržená špičkovými americkými návrháři. Je to jeden z velmi minimalistických motocyklů, ale žádná ze základních funkcí nebyla ztracena.

5) Dodge Tomahawk
Tuto motorku vyrobila americká automobilka Dodge vyrábějící kamiony, automobily a SUV a poprvé ji představila v roce 2003 na autosalonu v Detroitu. Maximálka je odhadována na 200 km/hod. Zrychlení z 0 na 100 km/hod za neuvěřitelných 2,5s.

6) I.Care
Tento bajk je nejlepším příkadem moderních technologií, kdy design výrazně pomáhá dosáhnout vyšších rychlostí. Navržen byl ve Francii.

7) Honda V4
byla představena v roce 2008 na motoshow v Německu. „Véčtyřka“ je stylová sportovní motorka, která je nyní trochu mimo obecné představy o motorkách, ale udává zcela nový designový směr značky Honda.

8) Suzuki G-Stride
poprvé byl viděn v roce 2003 na autosalonu v Tokiu. Tento nový moto-koncept lze nejlépe popsat asi jako napůl silniční motorka a napůl skůtr. Pozornost upoutají široké pneumatiky a kamery místo zpětných zrcátek.

9) Victory Vision 800
Značka Victory působí hlavně v USA. Její model Vision 800 z dálky připomíná supersport, ale jezdec bude na tomto vodou chlazeném dvouválci sedět spíše jako na cruiseru.

10) Yamaha Tesseract
tento hybridní elektrický koncept byl uveden v roce 2007 na motorshow v Tokiu. Je to něco mezi čtyřkolkou a motorkou, protože dvojice kol jsou velice blízko u sebe a díky moderním technologiím lze tento čtyřkolový motocykl v zatáčkách naklápět stejně jako klasickou motorku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *