Myslíme to vážně, vytvoříme si vlastní šampionát! Ferrari se nelíbí změny, který mají přijít

Formule 1 bez týmu Ferrari? To je asi stejně absurdní představa jako přemýšlet nad tím, jak by vypadal prezident Miloš Zeman bez své hůlky. Nemyslitelné! Přesto by se to mohlo stát skutečností. Alespoň, co se týká slavné značky, která hrozí odchodem ze seriálu. Důvod? Změny, které se nelíbí.

Nový vlastník Formule 1, společnost Liberty Media, si přichystala řadu změn. Prezident italské stáje Sergio Marchionne z nich rozhodně neprožívá klidný konec roku. Nedávno pohrozil, že jeho tým z Formule 1 odejde. Nyní zdůraznil, že rozhodně nejde o žádné řinčení zbraněmi bez finálního efektu. Trnem v oku mu jsou zejména dvě velké změny, na které má Formule 1 najet v sezóně 2020/2021. V první řadě je to jiné přerozdělování peněz tak, aby se více dostalo na menší stáje. Tím budou logicky trpět kolosy, jakým je i Ferrari. A za druhé je do jisté míry unifikace motorů. „Jestli si myslí, že blufujeme, tak se pletou. Myslíme to opravdu zcela vážně, tohle se nám nelíbí a budeme to řešit,“ nechal se slyšet Marchionne.

Ferrari hrozí, že si zkrátka vytvoří vlastní šampionát podobný Formuli 1. „Chceme pokračovat tam, kde jsme. Ale pokud nás doženou k tak razantnímu kroku, že budeme nuceni odejít, tak to uděláme.“ Velké stáje se k Ferrari přidávají, byť nejsou tak hlasité. Je to logické. Formule 1 by přišla o to nejžádanější, tedy soutěživost. Na trati by jezdily podobně kvalitní vozy, to je sice hezké. Ale proč to nařizovat uměle, proč nenechat týmy, ať ukáží nejen své jezdecké, ale i manažerské dovednosti?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *