Nad GP Velké Británie se stahují mračna, ze seriálu možná vypadne

O něčem podobném by pravověrný fanoušek Formule 1 odmítl jakkoli uvažovat. Konec Velké ceny Velké Británie zní jako sci-fi, protože okruh v Silverstonu patří mezi největší stálice a jedno z míst, kde “to všechno začínalo”. Jenomže byznys je byznys.

Jisté už na téhle zemi není prakticky vůbec nic. Snad jen ta smrt jednou přijde, na to se asi dá vsadit. Všechno ostatní je jen věštění z křišťálové koule. Bývalý prezident Klubu britských závodních jezdců Derek Warwick vyjádřil znepokojení nad tím, že by GP Vritánie nemusela být v kalendáři Formule 1. Nesmysl? Vůbec ne, je to logické. Nový majitel Formule 1, společnost Liberty Media, se totiž ještě nevyjádřila, zda se Silverstonem počítá nebo ne. A pokud ano, za jakých podmínek. Obavy pramění z toho stávající smlouva na pořádání velkých cen tu končí příští rok. A co pak? To je zatím ve hvězdách.

Warwick samozřejmě věří, že Mecca automobilových závodů zůstane, protože má ve Formuli 1 své místo. Navíc  Velká Británie je místem, kde sídlí většina týmů ze současného kolotoče F1. Ani to ale nemusí stačit. „Je to pro nás příliš drahé. Samozřejmě chceme Formuli 1 na okruhu v Silverstone zanechat, ale musíme z ní získat tolik peněz, abychom mohli do okruhu dále ivestovat. To teď nedokážeme,” má jasno Warwick. Pro Liberty Media je to hozená rukavice.

 

Foto: Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *