Německá Formule 4 pokračuje: Potvrdí Zendeli svoji dominanci?

Už tento pátek startuje volným tréninkem další díl německého šampionátu Formule 4. Na Hockenheimringu samozřejmě nebude chybět ani vedoucí muž průběžného pořadí Lirim Zendeli. Navýší svůj náskok na druhého Liama Lawsona?

Závodní víkend bude v Německu pořádně dramatický. Lirim Zendeli je sice zatím v čele šampionátu, když má na druhého Lawsona náskok čtyřiadvacet bodů. Jenomže ono to zase není tak neotřesitelné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Přeci jezdci budou body sbírat tradičně hned dvakrát, takže se leccos může změnit. Na druhou stranu je třeba říct, že Zendeli je zatím fenoménem německé Formule 4, z čehož má jistě radost i Antonín Charouz. Talentovaný borec totiž jezdí za tým US-Charouz Racing System. Ten navíc reprezentuje i zatím čtvrtý Mick Wishofer. Rakušan v posledních podnicích prokazoval zlepšující se formu, takže je docela dobře možné, že na Hockenheimringu zaútočí na skok do nejlepší trojky.

Tuzemský fanoušek se může těšit na českého reprezentanta Toma Beckhäusera, který snad rozmnoží dosavadní dva bodíky. Jedním dechem je však nutno dodat, že je to jeho první “ostrá” sezóna. Ještě zhruba před rokem by málokdo předpokládal, že by se Tom vůbec někdy mohl do seriálu F4 dostat. Závody můžete sledovat v sobotu od 17. hodin resp. v neděli od 10.10. Live timing najdete zde, ale ještě lepší zážitek určitě budete mít ze živého přenosu obou závodů na televizní stanici SPORT 5.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *