Nenáviděná i milovaná trať: Uruguay znovu přivítá Formuli E

Sebastian Buemi tuhle trať zbožňuje, protože na ní dvakrát vyhrál. Naopak takový Nelson Piquet by zážitky z Punta del Este nejraději vymazal z paměti kvůli hrůzostrašně vypadajícímu karambolu. Buď jak buď, Uruguay o tomto víkendu zakončí americkou zastávku Formule E.

Přímořské letovisko Punta del Este se původně součástí seriálu vůbec stát nemělo. Ale po zrušení podniku v Brazílii se celý kolotoč z Mexika přesunul právě sem. Na jezdce čeká dvanáct šikan, kterými lze prosvištět ve velmi vysoké rychlosti. Také proto celý okruh platí za jeden z vůbec nejrychlejších v celém seriálu. Fanoušku Formule E se rozhodně mohou těšit na napínavý závod. Seriál je totiž pořádně zamotaný a zuby na celkový triumf si brousí hned několik jezdců.

Na čele je sice momentálně Jean-Éric Vergne z týmu Techeetah. Jeho dvanáctibodový náskok na Rosenqvista však nemusí vůbec nic znamenat. Navíc v závěsu je ještě Sam Bird z DS Virgin, bez šancí nejsou ani Buemi a Piquet. Zlepšenou formu dokázal vítězstvím v posledním závodě i Daniel Abt z Audi, takže i on ještě bude chtít “pozlobit”.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *