Neuville poprvé vyhrál Švédskou rallye a vede šampionát WRC

Až jedenácté místo Sébastiena Ogiera ve Švédské rallye katapultovalo do čela šamiponátu WRC Thierry Neuvilla z Belgie, který se na sněhu a ledu orientoval nejlépe a severskou zastávku seriálu vyhrál. Po dvou podnicích se tak usadil na čele celkového pořadí, kde vystřídal právě francouzského jezdce.

Pro Belgičana to bylo sladké vítězství, pro které si však došel poměrně suveréně. Do vedení se totiž dostal už po třetí erzetě a od té chvíle před sebe nikoho nepustil. Zrádnost švédské rallye na vlastní kůžu pocítil vítěz z Monte Carla Francouz Ogiere. Úřadující mistr světa skončil až za první desítkou. Nutno však podotknout, že za to ani nemůže on sám jako fakt, že hned v pátek musel soupeřům doslova čistit zapadanou trať. Je tedy jasné, že od začátku ztrácel a nebýt takticky brilantního tahu v posledním dni, kdy do power stage neodstartoval v předepsaném čase a nechal tak ostatní, aby tentokrát udělali „špinavou práci“ za něj, mohlo to dopadnout ještě hůře. I přes čtyřminutovou penalizaci si totiž připsal alespoň čtyři body do celkového hodnocení.

To Neuville měl jiné starosti a logicky si celý víkend moc pochvaloval. „Bylo to super, všichni jsme si to tu užívali. I když jsme nečekali, že budeme tak rychlí,“ usmíval se Belgičan. Na druhém místě za ním dojel po devatenácti měřených testech o 19,8 sekundy Ir Craig Breen s Citroënem, pomyslný bronz bral Neuvillův týmový kolega Nor Andreas Mikkelsen.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *