No, pěkně to zase začíná: Alonso přišel o kolo

Říká se, že dvakrát nevstoupíte do stejné řeky. Fernando Alonso by však mohl toto rčení právem zpochybňovat. Letošní sezóna Formule 1 pro něj totiž začala prakticky stejně, jako ta loňská – nepříjemností hned v úvodu testování.

Španělský pilot má zkrátka pech. Před startem minulé sezóny se mu hned na začátku testů v prvním porouchal motor, tentokrát to odneslo pravé zadní kolo, které z jeho monopostu zkrátka upadlo. Ano, pravda, šlo “až” o šestý okruh. Vozy McLarenu tak hned v prvních metrech zaznamenaly velký problém. „Už je to v pořádku, byl to problém se šroubem,“ přispěchal rychle s vysvětlením šéf týmu Zak Brown. Není to tedy signál, že se McLaren bude v letošní sezóně postupně rozpadat? „Nepitvejte to. Jsme tu od toho, abychom vyřešili problémy. Tak to děláme. Každý tým s něčím přijde, to se vsaďte.“

Pravdou však je, že zatím největším problémem na okruhu v Katalánsku je zima. Ta celé testování, které má probíhat do čtvrtka, značně komplikuje. Další předsezónní zkoušky jsou na programu 6. do 9. března, nový ročník Formule 1 pak startuje 25. března v Autrálii.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *