Nová formule 3 oficiálně potvrdila své týmy, nechybí ani Charouz Racing System

Více než před týdnem unikl seznam týmů, které FIA vybrala do nově vzniklé FIA Formula 3. Včera konečně došlo i k oficiálnímu potvrzení. To je dobrá zpráva i pro české fanoušky, jelikož stejně jako ve formuli 2, budou mít od příštího roku možnost fandit týmu Charouz Racing i ve formuli 3.

Nový šampionát FIA Formula 3, který od příští sezony nahrazuje evropskou F3 i sérii GP3, oficiálně představil týmové složení. Přihlášky si podaly jak stávající týmy evropské F3 a GP3, tak úplně nové týmy, mezi nimi i český Charouz Racing. Vybráno bylo deset týmů, které budou nasazovat po třech vozech.

Ze série GP3 bylo vybráno všech pět přihlášených týmů: ART Grand Prix, Campos Racing, Jenzer Motorsport, MP Motorsport a Trident. Stáj Arden se rozhodla nepodat přihlášku, jelikož se chce soustředit na působení v jiných sériích.

Z evropské F3 byly vybrány stáje Carlin, Hitech Grand Prix a Prema Racing. Neuspěly hned dva týmy, Motopark a Van Amersfoort Racing.

Mezi úspěšné uchazeče byly zařazeny dvě nové stáje HWA RACELAB a Charouz Racing. A jelikož se v nižších juniorských sériích aktuálně pohybuje hned několik nadějných českých pilotů, je dost možné, že fanoušci budou kromě českého týmu mít možnost v rámci víkendů Grand Prix fandit i českému jezdci.

Vozy nové série budou představeny na konci listopadu v rámci Grand Prix Abu Dhabi v paddocku formule 1. Týmům budou dodány v průběhu ledna.

Oficiální seznam týmů:
ART Grand Prix
Campos Racing
Carlin
Charouz Racing System
Hitech GP
HWA
Jenzer Motorsport
MP Motorsport
Prema Powerteam
Trident

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *