Nyck de Vries: Maďarsko je jedním z mých nejoblíbenějších víkendů sezóny

Nyck de Vries zamířil ve svém druhém roce působení ve formuli 2 do stáje Prema. Tento tým v minulých dvou letech (a také jediných letech, kdy v šampionátu způsobí) dokázal získat titul s Pierre Gaslym a Charlesem Leclercem. Ovšem Nyck má zatím do podobných výsledků daleko. Na kontě má jedno vítězství a v šampionátu mu patří pouze sedmé místo.

Závodíš za Premu, tým který v minulých dvou letech získal titul. Vytváří to na tebe tlak?
Je vždy přínosné jezdit za tým, který má dobré výsledky, protože to znamená, že by měli být schopni poskytnout konkurenceschopný vůz, mělo by se s nimi dobře spolupracovat a měli by tedy být schopni bojovat o vítězství a titul. Samozřejmě, že to přináší trochu tlaku, protože očekávání jsou vysoká. Také tato sezóna je zatím trochu jiná než byly ty předešlé, protože v šampionátu bylo představeno nové auto, což vždy přináší mnoho změn.

V šampionátu jsi až sedmý, což je pro tebe asi zklamání. Jak spokojený jsi s dosavadním průběhem sezony?
Myslím, že v motorsportu se mění všechno rychle. Ve všech závodech po Paul Ricard jsme byli velmi rychlí a konkurenceschopní. Samozřejmě, jako tým jsme ztratili několik příležitostí na body, ale vždy jsme byli konkurenceschopní, takže si myslím, že po Francii jsme odvedli skvělou práci a pozvedli jsme se v šampionátu. Mohli jsme mít o dvacet devět bodů blíže k lídrovi, ale potkali nás náročné víkendy. Na Red Bull Ringu jsem dostal defekt v prvním závodě, takže do druhého jsem startoval poslední a bylo po víkendu. V Silverstone nám chybělo tempo, takže za ty dva víkendy jsme ztratili hodně bodů. Nemyslím si, že naše současné umístění v šampionátu by vyjadřovalo náš skutečný potenciál a rychlost

Letos je startovní pole F2 opravdu silné. Mnoho jezdců bojuje o vítězství. Jak obtížná je pro tebe tato situace?
Samozřejmě chcete vyhrávat proti těm nejlepším a myslím, že mít konkurenceschopné složení je dobré pro celý šampionát. Je určitě jen pozitivní mít silné startovní pole.

Navštívil jsi závod formule E v New Yorku. Viděl bys rád svou budoucnost právě v této sérii?
Kdo ví, co se týče budoucnosti. Jsme teprve v polovině sezóny F2, takže je brzy se dívat dál. Rozhodně je to šampionát, který roste velmi rychle a jeho technika se rychle vyvýjí, takže to rozhodně vypadá jako zajímavé místo. Ale jak jsem řekl, jsme jen v půlce sezóny, takže se chci soustředit na F2 a možná vítězství. Ovšem formule E je to rozhodně místo, které budu zvažovat pro budoucnost.

Loni jsi získal na Hungaroringu dvě podia. Jak máš tuto trať rád?
Miluji Hungaroring všeobecně. Vždycky jsem tu měl dobré výsledky, líbí se mi trať, mám rád prostředí i fanoušky. Vždy si velmi užívám možnost přijít sem, je to jeden z mých oblíbených víkendů sezóny, takže doufám, že budeme mít další dobrý víkend.

Pro GP Maďarska je typické velmi teplé počasí. Co to pro piloty znamená?
Více se potíme, ale to každý. Určitě je těžké závodit v takovém teple. Důležité je myslet na dostatek hydratace a pak by nemělo být složité vyrovnat se s tím. Ale teplo určitě bude.

Jaké jsou tvé cíle pro zbytek sezóny?
Získat co nejvíce bodů v každém závodě, jako vždy.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *