Odchod Ferrari z F1? Podle Webbera naprostý nesmysl

Ferrari hrozí odchodem ze seriálu Formule 1, pokud jí nebude vyhovovat změna pravidel, která se chystá od roku 2020. Šef stáje Sergio Marchionne se už několikrát nechal slyšet, že je to jedna z možností. Bývalý pilot F1 Mark Webber to však tak dramaticky nevidí.

Jeho otec prodával motocykly, on se stal jedním z nejlepších jezdů v australské historii. Webber moc dobře ví, že zákulisí Formule 1 jsou jedny velké šachy. „Je to teď taková partie v pozadí, do které moc lidí nevidí. Ale pokud by Ferrari odešlo, byl bych doslova v šoku,“ nechal se slyšet někdejší závodník Red Bullu. Uvádí logické důvody jako obrovská reklama, nejlepší technologie, vývoj nových věcí a tak dále. Jedním dechem však dodává: „Nikdy neříkej nikdy.“

Pravdou je, že v kolotoči Formule 1 už se stalo mnohé. Pro většinu odborníků i laické veřejnosti je však v podstatě nepředstavitelné, že by se jakákoli stáj vzdala účasti na tom všem jen kvůli takové “maličkosti”, jakou je změna pravidel. Byť se právě Ferrari může týkat více, než většiny ostatních.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *