Oranžový zázrak – nebo nezištné poděkování panu Mateschitzovi?

Po dvou kritických letech, ve kterých zájem o Formuli 1 v Rakousku značně upadal, zaznamenává pořadatel ve Spielbergu od minulého roku oranžovou invazi ve formě nizozemských fandů Maxe Verstappena.

Také letos to byli Oranjes, kdo „zachránil kasu“: Z napočítaných 70.000 diváků jich údajně bylo 17.000 z Nizozemí. Subjektivně souzeno ovšem byl každý druhý divák kolem Red Bull Ringu z Holandska.

A měli se z čeho těšit. Závod proběhl způsobem kýčového hollywoodského scénáře: Oba dominující Mercedesy najednou pozbyly známé spolehlivosti a první vítězství na „domácí půdě“ padlo do klína týmu Red Bull s – ó světe div se – miláčkem ochozů Verstappenem v kokpitu! Také Dietrich Mateschitz mohl být spokojen – investice se vyplatily…

Nebyl to ale jen tento nedělní Happy-End, co víkend Grand Prix Rakouska fandům nabízel: Mateschitzův „Projekt-Spielberg“ zase jednou sestavil program, který staví každou jinou Grand Prix roku do stínu: Vedle akce na trati nabídli Rakušané divákům rockové koncerty, letecké show a řadu dalších zajímavých kratochvílí.

Text a foto: Roman Klemm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *