Patricková poslední závod nedojela, bylo to trošku smutné loučení

Měla to být velká oslava a také loučení jedné velké závodnice. Jasně, nakonec všechno proběhlo, i nějaká ta slzička ukápla. Ale Danica Patricková si jistě svůj odchod ze scény závodů série NASCAR Daytona 500 představovala malinko jinak.

Může však mluvit o štěstí, že z nehody ve 102. kolem vyvázla bez jediného šrámu. Těšit ji může alespoň fakt, že v posledním závodě kariéry na okruhu na Floridě karambol nezavinila. „Takto jsem to nechtěla. Ale nenadělám s tím nic. Jsem pyšná na to, jak skvělou práci odvedl celý tým,“ poslala vzkaz legendární závodnice, která jako první žena v historii NASCAR vybojovala v roce 2013 pole position. Ve 192 závodech kariéry dojela sedmkrát mezi nejlepšími desíti, jejím vrcholem bylo šesté místo z Atlanty z roku 2014.

Jisté je, že za ty roky inspirovala mnoho dalších žen, aby se do závodů na jakékoli úrovni zapojily. Byla pro ně vzorem a i když ji mužský svět na začátku nebral, nakonec si i tam získala respekt a uznání. Definitivní loučení zřejmě přijde během závodu IndyCar 500 mil Indianapolis, kde se v roce 2005 stala teprve čtvrtou ženou v historii, která se zde postavila na start. A jako vůbec první dokázala jet nějakou dobu v čele celého závodu. Nakonec se však musela spokojit “jen” se čtvrtým místem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *