Porsche odchází, Toyota i s Alonsem zřejmě nebude mít ve WEC konkurenci

Měla by to být naprosto jednoznačná sezóna. Nikdo příliš neočekává, že by se v kolotoči WEC prosadil někdo jiný vyrazněji, než tým Toyoty. Je to logické. Když se podíváte na obsazení jednotlivých posádek, těžko to může být lepší.

Toyota sází na zkušenost a samozřejmě i obrovskou kvalitu. Stejně jako v předchozí sezóně utvoří první posádku šampioni z roku 2014 Sebastien Buemi s Anthonym Davidsonem. Třetím do party bude Kazuki Nakajima. Druhá posádka však nebude o nic horší, spíš naopak. Do vozu usednou trojnásobný mistr WTCC José María López, někdejší pilot F1 Kamui Kobajaši a Mike Conway.

Možné však je, že na některé závody se obsazení posádek změní. Za volantem by se totiž měl objevit Fernando Alonso, který už si vyzkoušel testy a naskočit by mohl například do závodu v Le Mans. Záležet ale bude i na šéfovi týmu McLaren. Eric Boullier se netváří příliš nadšeně, že by jeho jezdec sedlal i jiné “koníky”. Pravděpodobně tak zůstane jen u slavné čtyřiadvacetihodinovky, tam španělskému borečkovi v domovské stáji zřejmě ničemu bránit nebudou. Nadcházející sezóna WEC bude do jisté míry nová. Už proto, že ze seriálu odešla značka Porsche, mění se i samotný formát. Start i konec ročníku bude právě v Le Mans.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *