Pozor – rychlá kráska Sophie Flörschová zasáhne do Formule 3!

Od příštího víkendu se mezinárodní automobilové scéně dostane oprvdového zpestření. A bude nejen velmi rychlé, ale i pěkné na pohled: Německá senzace Sohia Flörschová bude v Zandvoortu debutovat v evropském šampionátu Formule 3!

Důvodem pro pozdní začátek sezony teprve 17leté blondýny z Mnichova je především skutečnost, že se až do května musela pilně učit na maturitu. Ta je teď „v suchu“ a Sophiina slibná sportovní kariéra může vstoupit do další fáze.

Dosavadní průběh kariéry mladé Němky je plný pozitivních překvapení. Roku 2015 ještě závodila jako 14letá ve Velké Británii,  protože v Německu nesměla jezdit a v juniorském šampionátu sedanů tam porážela chlapce. Její nástup do silné německé Formule 4 o rok později byl nemenší senzací. Ihned se zabydlela mezi nejrychlejšími deseti a dokázala, že není (jako aktuálně bohužel ostatní děvčata v monopostech) zametačem pole. Po roce s týmem Motopark přestoupila v F4 do stáje Mücke, kde úvodem sezony platila za jednoho z favoritů na titul. Startovala paralelně jak v německém, tak i v italském šampionátu. Až na několik výborných představení koncem sezony (jako první žena dojela v Německu mezi prvními třemi a v Itálii jí jen smůlou uniklo vítěztství) se ročník 2017 ale nevyvinul dle jejích představ. Proto mělo gymnásium od podzimu prioritu.

Jistě, od rychlé krasavice se nedají hned očekávat zázraky. S Formulí 3 absolvovala na jaře jen jediný test a všichni její soupeři v Zandvoortu za sebou budou mít již 9 závodů rozjetého mistrovství. V týmu  Fritse van Amersfoorta ale bude mít k dispozici dobrý materiál, se kterým jistě dřívě či později dokáže mile překvapit.

„Už se těším zpět do kokpitu. Postoupit z F4 do F3 jistě není lehké, dívám se na to ale jednoduše jako na další stupeň mého sportovního vývoje. Dám skutečně všechno, abych uspokojila všechny, kdo mají s tímto projektem co dělat a jsem napjatá jako nikdy předt tím,“ vypráví Sophia před svým debutem.

Těšmě se tedy na Zandvoort a na zbývající závody ME F3. Flörschová není mužatka typu Lombardiové nebo Hürtgenové, ani pomalá manekýna jako rádoby závodnice Carmen Jorda. Sophia má všechny předpoklady k tomu, aby se brzy stala novým vývěsním štítkem tohoto sportu – jak nohou na plynu, tak i opticky!

Text a foto: Roman Klemm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *