Premiéra GT v Mostě: Prosadit se dokázal i český tým

Krásné počasí, natěšení diváci a nabušená auta. Co více si přát? Autodrom v Mostě zažil premiéru závodů GT3 na našem území, které se zde představily v rámci německého seriálu ADAC GT Masters. A bylo se opravdu na co dívat i díky jedinému českému týmu I. S.R. Igora Salaquardy s Audi R8 LMS.

Srdce každého motoristického fanouška plesalo radostí. Tohle se opravdu nestává každý den. ADAC GT Masters je jedním ze dvou nejprestižnějších sérií této kategorie v Evropě. A podle toho to také na autodromu vypadalo. K vidění byly takové káry jako třeba BMW M6, Lamborghini Huracán, Audi R8, Corvette C7 či Ferrari 488 a další. Patnáct tisíc nadšených lidí dávalo jasně najevo, že tohle se prostě líbí. Spokojeni byli i organizátoři, podle prvních informací to vypadá, že příští rok by se mohl závod v Mostě zopakovat.

Česká republika má sice v hlavní kategorii ADAC Masters jen jeden tým, ale i ten si jasně řekl o své místo na slunci. Páté místo mezi dvaatřiceti posádkami z nedělního závodu je velmi slušný počin. Zasloužil se o něj syn majitele stáje I.S.R. Filip Salaquarda a Frank Stippler. Oba jezdci už během v pátek během volných tréninků prokazovali dobrou formu. V sobotním závodě bohužel doplatili na kolizi několika vozů, svůj potenciál tak mohli naplno rozvinout až o den později. „Byl to skvělý závod před perfektními fanoušky, kteří nás hnali dopředu. Možná jsme mohli bojovat o pódium, ale nechtěl jsem riskovat. Tohle jsou důležité body,“ měl jasno šéf týmu Igor Salaquarda.

Skvělý víkend prožil tým BWT Mücke Motorsport. Jeffrey Schmidt a Stefan Mücke v Audi R8 LMS si v sobotu dojeli pro senzační první místo a své premiérové vítězství v letošním seriálu. Celkově šlo o třetí triumf této stáje. Bez zajímavosti jistě není ani to, že se tito dva jezdci dali spolu dohromady vůbec poprvé. A evidentně si sedli na jedničku. V neděli pak tito dva skončili devátí. „Byl to skvělý víkend. Mé první vítězství za sedmnáct let u týmu. Co k tomu dodat? Prostě fantazie,“ rozplýval se Mücke. Další závody série se jedou 8. – 10. června na Red Bull Ringu v Rakousku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *