Ptáček junior v Imole nezklamal: Dojel třetí, mezi nováčky suverénně vede

Mladý český závodník Petr Ptáček junior se v posledních týdnech dostal do parádní formy. Na další díl italského šampionátu Formule 4 tak odjížděl s nemalými ambicemi. A rozhodně nezklamal, když dojel dvakrát pátý a v posledním závodě víkendu se dokonce dostal na stupně vítězů.

Když Ptáček naskočil do své první sezóny ve F4, chtěl se hlavně otrkat, získat zkušenosti s výhledem do dalších let. Jenomže Petr potvrzuje svůj talent a hned od prvních závodů dokazuje, že se s nejlepšími může směle měřit. Vždyť ne náhodou vede pořadí nováčků s téměř sto bodovým náskokem, což je opravdu úctyhodný počin. Navíc se drží na průběžně čtvrtém místě v celkovém pořadí a konečné třetí místo po posledním závodě rozhodně není nereálné.

Také v Imole Petr dokazoval, že mu to zkrátka “lepí”. Dvě pátá místa a jedno třetí jsou výborným počinem. I když by to nebyl on, kdyby byl sám se sebou spokojený. „Udělal jsem chyby, které si uvědomuji. Musím na nich zapracovat, abych byl příště ještě lepší. Ale každé umístěné na “bedně” mě samozřejmě těší,“ měl jasno Ptáček junior. Závody v Imole potvrdili, že souboj o titul se zřejmě definitivně smrsknul na dvojici Leonardo Lorandi a Enzo Fittipaldi. Druhý Brazilec aktuálně na vedoucího Itala ztrácí šestnáct bodů. Třetí je Olli Caldwell a za ním o čtyřiadvacet bodů už právě Petr Ptáček junior. Uvidíme, jestli ho ještě “prožene”. Ale i kdyby ne, je už dnes jasné, že prožívá super sezónu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *