Ptáček junior zase zářil: Dvakrát stupně vítězů a celkový triumf mezi nováčky

Ne nadarmo se o něm hovoří jako o jednom z největších talentů motoristického sportu současnosti. Petr Ptáček junior to potvrdil i v rámci předposledního víkendu šampionátu italské Formule 4. Na okruhu Vallelunga byl hodně vidět.

Vyvrcholení italské Formule 4 se chystá na 26.-28. října na okruh Mugello a v žádném případě není vůbec nic rozhodnuto. Dokonce i Petr Ptáček junior se při slibné konstelaci hvězd může reálně dostat v konečném účtování mezi první trojici. Ale bude to mít ze čtvrté příčky hodně těžké. Mimo jiné i proto, že uplynulý víkend byl v naprosté režii Olliho Caldwella. Britský pilot si připsal tři vítězství (za každé 25 bodů) a rázem se dostal do boje o titul. Ze třetího místa ztrácí devětadvacet bodů na druhého Enza Fittipaldiho, dalších devět bodů má k dobru průběžně vedoucí Leonardo Lorandi. Petrův stájový kolega tak nemá zdaleka nic jistého a v říjnu se čeká souboj na ostří nože.

Jisté však je, že Ptáček junior vyhraje mezi nováčky, kde už má téměř devadesátibodový náskok před druhým Petecofem. A to je samozřejmě obrovský úspěch. Svou formu navíc Petr potvrdil i na okruhu Vallelunga. První závod sice český jezdec nedokončil, ve druhém však už dojel třetí a poslední nedělní závod toto umístění ještě o příčku vylepšil. Byl z toho tedy velmi solidní přísun bodů nejen na konto Petra, ale také do týmové soutěže. Tam je jeho stáj Bhaitech na druhém místě.

Výsledek 1. závodu:

 1. Oliver Caldwell, Prema-Theodore
 2. Gianluca Petecof, Prema-Theodore
 3. Federico Malvestiti, Jenzer
 4. Umberto Laganella, Cram
 5. William Alatalo, Muecke
 6. Niclas Kruetten, Muecke

Výsledek 2. závodu:

 1. Oliver Caldwell, Prema-Theodore
 2. Enzo Fittipaldi, Prema-Theodore
 3. Petr Ptáček, Bhaitech
 4. Leonardo Lorandi, Bhaitech
 5. Gianluca Petecof, Prema Theodore
 6. Gregoire Saucy, Jenzer

Výsledek 3. závodu:

 1. Oliver Caldwell, Prema-Theodore
 2. Petr Ptáček, Bhaitech
 3. Leonardo Lorandi, Bhaitech
 4. Enzo Fittipaldi, Prema-Theodore
 5. Gianluca Petecof, Prema-Theodore
 6. William Alatalo, Muecke

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *