Petr Ptáček junior se představí ve Španělsku: Jak si mladý český jezdec povede?

Český talent Petr Ptáček se o nadcházejícím víkendu po dvou závodech v italské F4 i  představí ve španělském šampionátu Formule 4. Jak se mu bude dařit na známém okruhu MotorLand Aragón? V italské sérii F4 na sebe v prvních dvou závodních víkendech upozornil a je jasné, že má skvělou formu.

Poprvé v kariéře si Petr Ptáček zajede některý ze závodů španělské Formule 4 a nezůstane pouze u jednoho. Šestnáctiletý jezdec si totiž v letošní sezóně objeví v barvách týmu Formula de Campeones hned pětkrát. Možná by se mohlo zdát, že na první sezónu ve formuli si toho nabral až moc. Petr to však vidí právě naopak, čím více závodů odjede, tím více zkušeností získá a samozřejmě se bude také zlepšovat. Tím spíš, že i podle některých odborníků je jeho schopnost učit se novým věcem opravdu obdivuhodná.

Přesto, že se na 5,34 kilometrů dlouhé trati poblíž Zaragozy představí poprvé, nijak ho to neděsí. Spíš naopak. „Je jasné, že v Itálii znám okruhy lépe. Ale na španělský závod se moc těším, je to nová výzva. Nic ale neberu jako předem dané. Sice se mi daří, ale to nemusí vůbec nic znamenat,“ uvědomuje si český pilot a dodává: „Nejsem nikdy úplně spokojen s tím, jak jezdím. Vždycky mohu být lepší a věřím, že mi k tomu pomůže i tento víkend.“ Závod mužete sledovat na oficiálních stránkách okruhu zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *