Pulcini: Na šampionát už se nesoustředím, teď chci vyhrát závod

Italský pilot Leonardo Pulcini se v šampionátu série GP3 dlouho držel na třetím místě. O svou pozici však přišel ve Spa, kdy se mu do motoru dostala fólie z hledí. Na domácí Monze by si chtěl spravit chuť a konečně získat své první vítězství.

Víkend ve Spa byl pro tebe dost nešťastný, co se stalo?
Neměl jsem dostatečnou rychlost. A to celý víkend až do druhého závodu, kdy jsme zjistili, že část šasi je zlomená, takže jsme v neděli poslali šasi Dallara na opravu a nyní jez pět. Ale to nás neomlouvá, že nám chyběla rychlost. Ve druhém závodě jsem měl skvělý start i první půlku závodu. Z patnáctého místa jsem se dostal na šesté, ale pak se mi fólie z hledí dostala do radiátoru, a motor se přepnul do bezpečnostního modu, můj závod tak skončil.

Ve Spa jsi přišel o svou třetí pozici v šampionátu. Myslíš, že jí dokážeš získat zpět?
Nyní se už nedívám na šampionát, spíše se soustředím na jednotlivé závody a snažím se získat maximální počet bodů z každého závodu. Teď se snažím získat první vítězství a bylo by velmi pěkné, kdyby to bylo tady, při domácím závodě s italskými fanoušky.

Loni zde byl ale tvůj domácí víkend poněkud nešťastný, když ses srazil s Lorandim. Jak máš Monzu rád a máš na ní nějaké lepší vzpomínky?
Je to jedna z nejvíc cool tratí vůbec, jedna z nejrychlejších na světě. Minulý rok jsem měl nehodu a musel jsem jet do nemocnice, ale proto, že jsem udělal chybu. Mé nejlepší vzpomínky ze závodění zde jsou z F3 Open, kdy jsem tu vyhrál s Campos Racing. Takže pojďme zopakovat vítěznou dvojici Campos Racing a Leornado Pulcini.

Jako domácí jezdec, cítíš více tlaku než obvykle?
Ani ne. Samozřejmě jsem jediný italský pilot v GP3 a to pro mě hodně znamená, ale tlak necítím.

A co italští fanoušci? Vidíš od nich podporu nebo je spíš zajímá jen Ferrari?
Italové jsou určitě fanoušky Ferrari. Ale italských jezdců je jen velmi málo, takže nás podporují a jsou úžasní.

Tvůj cíl pro tento víkend?
Určitě vyhrát. Bylo by opravdu speciální získat moje první vítězství při domácím závodě.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *