Red Bull ho vyrazil, po Kvjatovi sáhlo Ferrari

Na první pohled se nezdá, že když vás vyrazí z jednoho týmu Formule 1, tak si za chvíli najdete práci v jiném, ale v případě ruského pilota Daniila Kvjata to platí. Je to podobné, jakoby přešel z jedné bankovní přepážky k jiné v ústavu o ulici dál.

Tenhle jezdec není zrovna prototypem úspěchu. Dvě sezóny zpět byl vyřazen z týmu Red Bull, protože ve dvou závodech po sobě zavinil kolizi s pilotem Ferrari Sebastianem Vettelem. Po Velkých cenách Číny a Ruska se tedy pakoval do sesterského Toro Rosso, jako náhrada za něj přišel Max Verstappen. Sešupům však nebyl konec. Ani v tomto týmu totiž nevydržel nijak extra dlouho a už v průběhu minulé sezóny byl vyřazen kvůli nevyrovnaným výkonům.

Vypadalo to, že ve Formuli 1 už mu pšenka příliš nepokvete přesto, že se o něm spekulovalo jako o možném jezdci pro Williams. Místo Massy tam však zřejmě přijde jiný Rus Sergej Sirotkin. Pro Kvjata se tak jako spása jeví nabídka od Ferrati, kde bude působit jako testovací jezdec. Zejména to sice hlavně práci na simulátorech, ale nikde není psáno, že se nemůže posunout výše. A v jeho situaci je toto opravdu spása z nebes.

Foto: Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *