Red Bull na vrcholu? Ne, letos to nepůjde, tvrdí Marko

Budou zase patřit mezi nejlepší, na úplný vrchol však Red Bull nedosáhne. Alespoň si to myslí poradce týmu Helmut Marko. Boj o titul mistra světa se prý odehraje někde jinde. No, to nevypadá na někoho, kdo by před startem sezóny dodával optimismus.

Největší rozdíl je prý v tom, jak Red Bull přistupuje k oběma svým jezdcům. Podle Marka je zřejmé, že Ferrari i Mercedes se plně postaví za stájové jedničky a budou je všemožně podporovat na cestě za případným titulem. Sebastian Vettel i Lewis Hamilton tak prý budou mít vše, co budou potřebovat. Tedy včetně sázky na jejich osobu. „U nás jsou dva vyrovnaní jezdci. Žádný z nich nemá výhody, oba jsou na tom naprosto stejně a tak to také zůstane.“ Daniel Ricciardo a Max Verstappen jsou podle Marka natolik vyrovnaní, že to může být spíše ke škodě.

Na druhou stranu uznává, že dva špičkoví piloti tlačí dopředu celý tým, včetně mechaniků. Ti se musí pořádně otáčet, aby jejich potřebám stačili. „Když je jen jeden pilot, který jde na limit, těžko zjistíte, jak na tom doopravdy jste.“ I když je Marko skeptický, přeje si, aby Red Bull bojoval o vítězství hned od úvodního závodu v Austrálii. Tím spíš, že nový motor Renault by měl v pohodě držet krok s Ferrari i Mercedesem.

Foto: Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *