Red Bully konečně dojely do cíle: VC Číny vyhrál Ricciardo, Verstappen pátý

Dvě velké ceny, dvě tragédie vozů stajé Red Bull. V Austrálii ani v Bahrajnu Ricciardo ani Verstappen nedojeli do cíle. V Číně si to však vynahradili. V počátku nudné Velké ceně bral první místo australský pilot, Nizozemec uzavřel první pětku.

Dlouho to vypadalo, že to zase jednou bude pořádná nuda. Sebastian Vettel po vyhrané kvalifikaci budil dojem, že si dojede ve třetím závodě sezóny pro třetí vítězství. Sice hned na začátku trošku poškádlil týmového kolegu Räikkönena a i kvůli tomu se Fin postupně propadl až na čtvrtou příčku. Jenomže jak se nejprve zdálo, že u Ferrari jasně protěžují Vettela, tak se taktika nakonec ukázala jako výhodnější pro Räikkönena. Ten zůstával na trati mnohem díle na sjetých pneumatikách, přesto právě tento moment nakonec zřejmě rozhodl o jeho třetím místě.

Mnohem větší zápletku však zařídili u Red Bullu. Napřed v 18. kole vsadili na riskantní dvojitou zastávku v boxech, ale definitivní lámání chleba se konalo až v kole jedenatřicátém. Tam se totiž srazili oba jezdci Toro Rosso (Hartley později odstoupil) a kvůli úlomkům monopostů na trati se vedení závodu rozhodlo vyslat do akce saftey car. Toho využili jezdci Red Bullu, oba zajeli do boxů a na čerstvých pneumatikách pak měli oproti zbytku startovního pole obrovskou výhodu.

Mercedesy i Ferrari museli dojet na použitých gumách, což je samozřejmě stálo nějaké to místečko. Závěr závodu ještě provázelo několik kolizí, na což nejvíce doplatili Vettel, který se propadl až na konečné sedmé místo a také Verstappen, který dostal penalizaci deseti sekund. Ta ho nakonec stála čtvrté místo. Velkou cenu Číny Daniel Ricciardo před Bottasem a Räikkönenem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *