Ricciardo: Abych u Red Bullu zůstal, musel bych mít rychlejší auto

Bude či nebude Daniel Ricciardo jezdcem týmu Red Bull i v další sezóně? Záleží to na mnoha faktorech, jedním z nejdůležitějších zřejmě bude fakt, zda stáj dodá rychlejší vůz. Jezdec chce samozřejmě vyhrávat, což mu podle jeho slov může zajistit jedině lepší monopost.

Australan má smlouvu na poslední sezónu a pro Red Bull bude hodně těžké ho udržet. Kolem závodníka totiž krouží mocní vlčáci v čele s Ferrari a Mercedesem. On je však docela možné, že rošády budou po této sezóně mnohem větší. U Mercedesu se zatím nedohodli s Hamiltonem, Ferrari má zatím jistého jen Vettela. Kývne Ricciardo na nabídku jednoho z těchto velikánů? Jisté je, že závodník není se současným stavem spokojen přesto, že triumfoval ve Velké ceně Číny. Ovšem ani ne tak díky rychlosti vozu, jako spíš parádní taktice svého týmu.

„Chci sedět v tom nejlepším autě, které je k dispozici. Čína ukázala, že když mám šanci, tak to dotáhnu. Tlak ani stres na mě neplatí, nic takového si nepřipouštím,“ nechal se slyšet pilot a dodal, že jestli neuvidí možnost vyhrávat s Red Bullem větší počet závodů, zvolí si jinou cestu. „Vítězství samozřejmě pomohlo, atmosféra v týmu je celkem dobrá. Ale jestli bychom letos v každém závodě končili šestí, pak pro mě nejde o tu nejatraktivnější možnost.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *