Sauber představil hlavního sponzora i jezdce. Alfa Romeo se vrací po 30 letech

V novém kabátě vstoupí do nové sezónu formule 1 tým Alfa Romeo Sauber F1. Týká se to i složení jezdců. Hlavní dvojice se bude skládat z Marcuse Ericssona a Charlese Leclerca.

Předseda Ferrari a CEO společnosti Fiat-Chrysler Sergio Marchionne potvrdil spolupráci během tiskové konference. Právě Ericsson z toho těží nejvíce, protože má podporu švédských majitelů Sauberu. Jeho parťákem v týmu bude člen akademie řidičů Ferrari a šampión formule 2 Leclerc.

Antonio Giovinazzi, kterého v kokpitu nahradil právě Ericsson, se přesune do role třetího jezdce. Pro Sauber to však není jediná rošáda. Problémy, se kterými se v posledních letech potýkal, vyústily i ve změnu ve vedení. Novým šéfem stáje je tak Fred Vasseur, když nahradil Monisha Kaltenborna.

Sauber zároveň představil i zbrusu nový monopost. Prim samozřejmě hraje značka Alfa Romeo, která se do vozů nejrychlejších vozů planety vrací po třiceti letech a rovnou jako hlavní sponzor. Stáj také přerušila spolupráci s Hondou a naopak plánuje užší vazby s Ferrari.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *