Sauber? To letos nebude žádný velký zázrak

Jsou to sice sympaťáci, ale žádného velkého výsledku letos nedosáhnou. Tak nějak by se dal vyhodnotit vstup týmu Sauber do letošního seriálu Formule 1. První trénink je totiž odsoudil do role totální outsiderů. 

Při pohledu na výsledkovou listinu prvního tréninku v autralském Melbourne to vypadá naprosto jasně. Nejpomalejší byl Charles Leclerc jen o chlup rychlejší byl Marcus Ericsson. Ano, oba jezdci Sauberu.  Jejich ztráta na třetího nejpomalejšího navíc činila téměř jednu vteřinu. Což je samozřejmě slušná porce na to, aby bylo o roli otloukánku rozhodnuto. „K tomu, abyste v naší pozici získali body, potřebujete zaváhání někoho jiného. Přesto se budeme snažit alespoň dvakrát v sezóně na bodech skončit,“ řekl naprosto otevřeně šéf týmu Alfa Romeo Fréderic Vasseur.

Ono se není čemu divit, že Sauber zřejmě bude strádat. Rozhodně to nemůže napravit ani psolupráce s Alfa Romeo. Ta může být sice plodná, ale rozhodně ne hned. I proto Vasseut upozornil na to, že Mercedesu trvalo pět let, než začal vyhrávat tituly, Red Bullu dokonce sedm. Tak uvidíme, jestli Sauber v letošní sezóně alespoň občas pochválíme.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *