Sedmé pódium pro Charouz Racing System: Fuoco zvládl i hodiny v předposlední zatáčce!

Historicky první česká stáj v seriálu FIA Formula 2 v Maďarsku opět dokázala, že se může měřit s těmi nejlepšími. Charouz Racing System má na kontě už sedmé umístění na pódiu v této sezóně, tentokrát se o něj postaral Antonio Fuoco díky třetímu místu ze sobotního závodu.

Ani tentokrát nevyšla kvalifikaci ideálně. Louis Delétraz startoval z desátého, Fuoco dokonce až z dvanáctého místa. Jenomže Ital dokázal, že je v parádní formě. Už během prvního kola se probojoval mezi nejlepší pětku. Silný déšť jezdci juniorské akademie Ferrari evidentně svědčil. Díky technickému okruhu se jasně ukázalo, že Fuoco svůj vůz na vodě kontroluje opravdu znamenitě.

Italský pilot se dokonce chvíli ocitl na čele závodu, nakonec se zapojil do bitvy o pomyslné stříbro. Po dramatu doslova do posledních metrů z toho bylo skvělé třetí místo, což znamenalo, že se Fuoco dostal na stupně vítězů už počtvrté v sezóně.

Naopak jeho kolega Louis Delétraz skončil hluboko v poli poražených. Po nadějné kvalifikaci, po které do závodu vyrážel z desátého místa, pro něj závod skončil prakticky dříve, než začal. Nedokázal se vyhnout kontaktu s Maxem Güntherem, musel zajet do boxů a nakonec to nestačilo na lepší, než 17. místo.

V nedělním sprintu to pro Švýcara vypadalo mnohem lépe. Dokonce se zařadil mezi nejrychlejší piloty na trati a bojoval o bodovanou osmičku. Ke kýžené příčce nakonec chybělo pouhých 0,55 sekundy a Delétraz tedy zůstal devátý. Smůlu si tentokrát vybral i Fuoco. Po restartu po virtuálním safety caru se nevyhnul kolizi s jiným vozem a jeho monopost utrpěl poškození předního křídla a levé přední pneumatiky.

V boxech logicky nabral obrovskou časovou ztrátu, která ho z nadějné páté příčky odsunula až na chvost startovního pole.Alespoň malou náplastí mu mohl být fakt, že zajel nejrychlejší kolo závodu, přesto to na body tentokrát nestačilo.

V konečném účtování to znamená, že Antonio Fuoco drží průběžně šesté místo, Delétraz je devátý. Charouz Racing System patří v pořadí týmů čtvrté místo o jediný bod za DAMS. Další závod se jede v Belgii na okruhu ve Spa-Francorchamps 24-26. srpna.

Majitel týmu, Antonín Charouz, řekl: „Tento víkend jasně ukázal, že štěstí se ve Formuli 2 může rychle otočit. Antonio byl v sobotu skvělý, Louis jel v neděli také dobře, přesto mu to na body nestačilo. Snad jsme si smůlu vybrali a těšíme se do Belgie.“

Šéf týmu, Bob Vavřík, řekl: „Ačkoli Louis nedojel na bodech, zanechal dobrý dojem. Vůz ovládal perfektně, měl dobré tempo. Pokud jde o Antonia, kdyby nemusel do boxů tak věřím, že skončil druhý nebo třetí.“

Antonio Fuoco řekl: „Pro sobotní závod jsme zvolili dobré nastavení do mokrého závodu. Na sušší trati jsem sice potom s vozem trochu bojoval, ale s třetím místem jsem moc spokojený.“

Louis Delétraz řekl: „Sobota byla zklamáním, ale zkrátka v takových podmínkách je viditelnost špatná. Sprint byl v mém podání mnohem lepší, takže konec víkendu hodnotím spíše pozitivně.“

Průběžné pořadí jezdců
1. G. Russell 171 bodů
2. L. Norris 159 bodů
3. A. Albon 141 bodů
4. A. Markelov 114 bodů
5. N. de Vries 114 bodů
6. Antonio Fuoco 112 bodů
9. Louis Delétraz 62 bodů
Průběžné pořadí týmů
1. Carlin 265 bodů
2. ART Grand Prix 232 bodů
3. DAMS 175 bodů
4. Charouz Racing System 174 bodů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *