Sette Camara: Cokoli nás posouvá směrem k Formuli 1, je krok správným směrem

Šampionát formule 2 má před sebou již šestý závodní víkend letošní sezony a to na rakouském Red Bull Ringu. Stejně jako formule 1, se i formule 2 poprvé v historii ocitla v situaci, kdy má tři závodní víkendy v řadě za sebou. Nejen na to, jak se s touto obtížnou situací piloti vyrovnávají, jsme se přímo na okruhu ve Spielbergu zeptali Sergio Sette Camary, kterému v šampionátu aktuálně patří šesté místo.

Tento rok jsi získal hodně silných výsledků. Ale taky přišla diskvalifikace, a zranění, které ti neumožnilo startovat v Monaku. Jak jsi se svojí sezonou zatím spokojený?
Jsem spokojený, ale zejména proto, že poslední závod mě vrátil do hry o titul. Samozřejmě, před Paul Ricard pro mě byla sezona velkým zklamáním, protože jsem zvyklí na jistý standard výkonu. Na začátku sezóny jsem nepředpokládal, že to půjde tak dobře, ale jakmile začnete mít dobré výsledky, zvyknete si na to. Takže po vší té smůle, haváriích a také mém zranění v Monaku, jsem byl velmi zklamaný, ale nyní se zdá, že se vše dává znovu do pořádku. Řekl bych, že právě teď nejsem příliš šťastný, ale také ne zklamaný, jsem v pohodě.

Pořád čekáš na své první vítězství. Myslíš, že jsi schopen brzy zvítězit?
Ano, myslím, že už jsme v tom bodě. Už jsme byli mnohokrát na pódiu a když jezdíte na čele, jednou to přijde. Doufám, že se to stane brzy.

Je těžké mít za týmového kolegu někoho, jako je Lando Norris?
Myslím, že je to vlastně dobrá věc, protože je extrémně rychlý a talentovaný, ale zároveň je šikovný, přináší týmu hodně, pomáhá mu být silný. A nejdůležitější je mít kolegu, který dělá tým silnějším. Carlin je v dobré formě, jelikož je to velmi schopný tým, každý odvádí své maximum, ale také jezdecké složení pomáhá týmu růst. Je to těžké. Když je váš kolega silný, často je velmi náročné být před ním. Ale je to dobré, protože auta jsou rychlá a tým to táhne dopředu.

Jaký je tvůj názor na nové vozy? Myslíš, že je to krok správným směrem?
Myslím, že cokoliv, co nás posouvá blíže k formuli 1, je krokem vpřed. Takže i když jsem miloval ty staré motory a auta, preferuji tyto nové. Není to správná cesta, kterou se ubíráme, ale je to cesta, kterou jde formule 1 a formule 2 ji musí následovat, jinak to nemá žádný smysl, bylo by to jen další rychlé auto. Aby byla formule 2 formulí 2, musí mít stejnou filozofii jako auta formule 1, což znamená turbo motor, halo a všechny tyto věci. Takže i přesto, že auto často vykazuje technické problémy, ať už mně nebo ostatním, myslím si, že změna na turbo a všechny tyto věci byly správné. Jediný problém je s poruchovostí, což musíme vyřešit tak brzy, jak jen to půjde. Myslím, že organizátoři dělají to nejlepší, co mohou, jezdci poskytují zpětnou vazbu, takže jsem si jistý, že to bude brzy dobré.

Jak se ti daří zvládat situaci tří závodních víkendů v řadě?
Je náročné se na to připravit, protože si musíme šetřit energii. Je velmi jednoduché dostat se do stavu vyčerpanosti, protože tři víkendy v řadě může být únavné pro tým i pro jezdce, takže jedním z úkolů tady je, ne jen být rychlý v autě, ale také vědět, jak zacházet s lidmi. Musíš udržet lidi kolem sebe plné energie a odpočaté, protože to může být velmi napjaté. Jinak by o třetím víkendu každý chtěl zůstat doma a spát, takže je velmi důležité je motivovat.

Jak si věříš na Red Bull Ring?
Opravdu mám tuto trať rád. Sice je velmi krátká a hodilo by se jí několik dalších zatáček a o dvacet sekund více, aby bylo jedno kolo delší, ale líbí se mi.

-Šárka Chomiaková-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *