Sprint GP3 v Silverstone: Nelson Piquet mohl slavit se svým synkem Pedrem

Je tomu přesně 40 let co se mladý Brazilec Nelson Piquet rval v Silverstone o titul Britského mistra F3 se svými velkými rivaly Derekem Warwickem a Chicem Serrou. Dnes tam Nelson znovu vystoupil na stupínek vítězů: Tentokrát ovšem jen doprovázel syna Pedra, který vyhrál svůj první závod GP3!

Po jeho sobotním triumfu (byl jeho prvním v GP3) nastoupil Anthoine Hubert do nedělního sprintu opět jako lídr tabulky. Díky předpisu o obráceném postavení na startu se ovšem musel vypořádat se startovní pozicí 8. Před ním si první řadu dělili junioři velkých jmen Giuliano Alesi a Pedro Piquet (oba Trident), Leonardo Pulcini (Campos), Dorian Boccolacci (MP), Ryan Tveter (Trident) a oba Hubertovi silní týmový kolegové ze stáje ART, Callum Ilott a Nikita Mazepin.

Pokud Giuliano Alesi něco umí, tak to je vyhrávat nedělní sprinty z pole position, což se mu již několikrát podařilo. Tentokrát ovšem našel po zhasnutí startovních světel svého mistra v Pedrovi Piquetovi. Mladý Brazilec reagoval o setinky lépe a v první zatáčce byl první, zatímco měl Alesi plné ruce práce ubránit druhé místo před Pulcinim. Za nimi se víceméně nedočkavě seřadili Tveter, dobře startující Hubert, Ilott a Joey Mawson (Arden).

Nikdo ze špičky se nedokázal odpoutat od soupeřů a ve 4. kole se Tveter předjetím Pulciniho postaral o trojité vedení Tridentu.

Po polovině závodu vedl pořád ještě Piquet s Alesim a Tveterem „na kufru“. Následoval Tveter, jenž za sebou nechal i Pulciniho. Itala brzy na to předjel i Ilott.

Závěrem závodu se Piquet přeci jen dokázal od Alesiho lehce odpoutat a dojel si pro své první velké mezinárodní vítězství. Mezi trojicí Tridentu a dvěma vozy ARTu se možná mohl vyvinou zajímavý finiš, poslední kola sprintu ale pokazila neutralizace po nehodě Mawsona s Beckmannem.

V celkovém hodnocení vede po Silverstone Hubert s náskokem 4 bodíků na Ilotta, Pulcini už musí dohánět 27 bodů. Šampionát pokračuje koncem července v rámci Velké ceny Maďarska.

Výsledek sprintu GP3 v Silverstone

  1. Pedro Piquet, Trident
  2. Giuliano Alesi, Trident
  3. Ryan Tveter, Trident
  4. Anthoine Hubert, ART
  5. Callum Ilott, ART
  6. Leonardo Pulcini, Campos
  7. Jake Hughes, ART
  8. Nikita Mazepin, ART
  9. Dorian Boccolacci, MP
  10. Tatiana Calderon, Jenzer

Text a foto: Roman Klemm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *