Statistika není nuda. Jaká byla sezóna formule 1 pohledem Pirelli?

Tradiční dodavatel obutí na nejrychlejší vozy planety, značka Pirelli, přišla se zajímavou statisikou. Dozvíte se z ní spoustu věcí. Například to, že koření formule 1, tedy předjíždění, se jaksi vytrácí. Takže v tomto případě statistika rozhodně není nudou a přejme si, aby se jí nestala nadcházející sezóna formule 1.

Ve statistice předjíždění se počítají jen opravdu ta “ostrá”. Tedy ne v prvním kole, ne kvůli poruše a ne kvůli předjetí o celé kolo. Celkem za sezónu došlo 435 předjetí, což je průměr necelých 22 na jeden závod. Je to sice málo, ale trend posledních let je jasný. Více předjetí bylo v průměru v roce 2012. Od té doby se je to z pohledu diváka buď horší, nebo stejné.

Možná škoda, že formule 1 nemá více borců, jako je Daniel Ricciardo. Ten totiž ve svém monopostu předvedl hned 43 předjížděcích manévrů, což je nejvíce ze všech jezdců. Stejný pilot se stal “vítězem” i ve statistice předjíždění na jeden závod. Australan se takto předvedl třináctkrát během velké ceny Velké Británie.

Čísla z “kuchyně” Pirelli

  • Za posledních sedm let si vozy s pneumatikami Pirelli vyzkoušelo 112 jezdců
  • Na každý závod dorazí průměrně 60 zaměstnanců od Pirelli
  • Uplynulou sezónu jezdi na pneumatikách Pirelli najezdili 329 170 kilometrů
  • A teď jedno info doslova z kuchyně – v zázemí Pirelli se uvařilo 870 kilo těstovin, 400 kusů pizzy, 30 200 šálků kávy anebo se snědlo se 120 kg parmezánu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *