Steiner má jasno: Kopírování ostatních bude fungovat

Druhou sezónu ve formuli 1 má za sebou americký tým Haas. Sedmačtyřicet získaných bodů je celkem dobrým počinem. Boss Günther Steiner veří, že to může být ještě lepší. Jednou z prověřených cest je ta, že od ostatních prostě vezme to nejlepší.

V Haasu věří, že vymyslet něco revolučního není v jejich silách. „Nemáme lidi na hledání mimozemských technologií. To přenecháme jiným týmům, tam na to jsou celé skupiny,“ uvědomuje si Steiner. Podle něj je tedy lepší pozorovat a přebírat to, co už je vymyšlené a funguje. Samozřejmě to má logiku. „Být geniálními konstruktéry není naší prioritou. Něco vyvinou, co pak nefunguje, je příliš drahé. A na to zkrátka nemáme.“

Letos týmu sice patřílo až osmé místo v poháru konstruktérů, na sedmé Toro Rosso však chyběly jen čtyři body. A to by se mělo příští sezónu změnit. Hlavně co se týká aerodynamiky, tam má prý Hass velké rezervy. „Určitě uděláme více. Letos jsme vývoj zastavili příliš brzy. Ale věřím, že se nám to příští rok vrátí i s úroky,“ přeje si Steiner. Tým stále roste, nabírá nové lidi nejen na vývoj, ale i k další podpoře. Uvidíme, na co to bude stačit.

Foto: Facebook

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *