Tatiana Calderon: Doufám, že se v druhé polovině sezony věci otočí k lepšímu

Série GP3 neměla o dívky ve startovním poli nikdy nouzi, často jich bylo k vidění hned několik. Od roku 2016 v sérii závodí ta nejtalentovanější z nich. Tatiana Calderon dokázala ze všech děvčat v historii GP3 nasbírat nejvíce bodů, a to deset.

Pro letošní sezonu získala Calderon na první pohled lukrativní místo u Jenzeru. Ač tento tým věčně bojuje o svou existenci, loni měl úspěšnou sezonu, kdy dokázal vyhrávat a v šampionátu skončil třetí. Ovšem po výměně jezdeckého složení, ke kterému patří i Tatiana, se opět propadl mezi nejslabší týmy. Tatianě se podařilo získat první bod až v Maďarsku.

 Jenzer loni skončil v šampionátu třetí. Ale ty máš zatím na kontě pouze jeden bod. Očekávala jsi od této sezony více?
Ano, samozřejmě. Neměli jsme nejlepší start do sezony, co se týče týmu i mě. Myslím, že máme o hodně více potenciálu, než ukazují výsledky. Chybí nám hlavně rychlost v kvalifikacích, ale v závodech jsme celkem konkurenceschopní. Je však těžké něčeho dosáhnout, když startujete zezadu. Na svém kontě mám čtyři nedokončené závody, což zrovna také není ideální. Takže doufám, že v druhé polovině sezony dokážeme věci otočit k lepšímu.

Co považuješ za svůj doposavad nejlepší závod letošní sezony?
Řekla bych, že druhý závod na Silverstone. Startovala jsem ze 17. pozice, měla jsem ale dobrou rychlost, povedlo se mi několik pěkných předjížděcích manévrů, přičemž jsem bojovala s piloty, kteří jsou určitě před námi, nakonec jsem skončila na desáté pozici. I když to nebylo na bodech, myslím, že to byl dobrý závod a doufám, že něco podobného budeme schopni zopakovat.

Jenzer je znám jako tým s malým rozpočtem, ale velmi vášnivý. Co si o nich myslíš?
Ano, vášeň, kterou má Andreas [Jenzer] je patrná. Motorsport je jeho jediným předmětem podnikání a tuto práci dělá již mnoho let. Je dobře vidět, proč je úspěšný. Je to proto, že lidé, se kterými pracuje, mají stejné ambice a vášeň jako on. Jsem si jistá, že dělají vše co je v jejich silách, aby nám dali co nejlepší auto. Myslím, že spolu můžeme dosáhnout skvělých výsledků.

V GP3 působíš již tři sezony. Co ses za tu dobu nejvíce naučila a v čem ses zlepšila?
Myslím, že jsem se zlepšila ve všech oblastech. S více zkušenostmi se stáváte lepšími. Řekla bych, že kvalifikace jsou jedna z věcí, kde jsem se zlepšila nejvíce, i když to tak možná právě teď nevypadá. V závodech jsem docela konzistentní. A myslím si, že moje zpětná vazba pro tým je také momentálně docela dobrá.

Jaké jsou tvé cíle pro zbytek sezony?
Nejdůležitější věc, kterou musím udělat, je získávat body a snažit se s každým závodem nadále zlepšovat.

Jelikož v GP3 závodíš poměrně dlouhou dobu, plánuješ již svou další budoucnost?
Jsme teprve v půlce sezóny a stále je mnoho věcí, které se mohou stát, pokud získáme dobré výsledky. Takže jsem ještě o budoucnosti příliš nepřemýšlela, potřebuji se soustředit na přítomnost a udělat maximum, abych měla lepší možnosti pro budoucnost. Čemuž by právě mohly pomoci dobré výsledky.

Jak trávíš letní přestávku?
I přes přestávku musím tvrdě trénovat, jelikož se potřebuji připravit na dvojici závodů, které budou následovat. Měli jsme již dlouhou pauzu mezi Barcelonou a dalším závodem. Takže teď je dobrý čas nejen na odpočinek, ale také na trénink pro zbytek sezóny.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *