Toro Rosso prý bude hezčí. Ochrana kokpitu Halo snad nebude tak ohyzdná

Formule 1 vstoupí do nové sezóny s několika změnami. Nevyhnuly se ani bezpečností otázce. Jením z povinných prvků bude i ochrana kokpitu Halo, která se však nesetkala s příliš dobrými reakcemi. Podle mnohých jsou kvůli tomu monoposty ošklivé. Snad nejhůře na tom byly monoposty stáje Toro Rosso.

Jeslti se vám někdy jako dítěti posmívali spolužáci, protože jsme měli bradavici na nose nebo oteklou hlavu, je to vlastně něco podobného. Stáj Toro Rosso se stala takovým nechtěným otloukánkem, přestože za svůj vzhled prakticky nemohla. Nařízení se holt splnit musí za každou cenu. „Auta vypadají o něco více jako Formule 1. Uvidíme, co dál se nám povede,“ tvrdí technický ředitel James Key. V Toro Rosso laborovali s různou formou úprav a zdá se, že se jim povedlo přeci jen o něco zlepšit aerodynamiku i celkový vzhled.

Všechny týmy však musí řešit, jak se s novinkou vypořádat. A nejde jen o koukatelnost, na to si všichni stejně dříve či později zvyknou. Spíš jde o chování vozu jako takové. Neexistují žádné reference, nejde s ničím srovnávat. „S takovým testem je vždy spojena řada neznámých. Nevíte, do čeho jdete. Na druhou stranu, od toho testy jsou, aby se to zjistilo. Všichni jsme byli trochu nervózní, ale jsem rád, že se to nakonec zvládlo,“ dodal Key.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *