Toyota představila vůz pro Le Mans

Sezóna WEC sice odstratuje až 5. května ve Spa, už teď se ale nejvíce mluví o nejslavnějším závodě, který bude následovat jako druhý v pořadí. Na slavném okruhu v Le Mans se samozřejmě představí i Toyota, která představila vůz, se kterým bude bojovat o vítězství.

Jedním z největších taháků letošní sezóny WEC bude španělský jezdec Fernando Alonso. Ten se představí právě v barvách Toyoty. Vzhledem k ktomu, že jeho prioritou stále zůstává Formule 1, bude to mít dost složité. Jisté je, že předsezónních testů na okruhu Paula Ricarda se nezúčastní právě kvůli termínové kolizi. Naopak ve Francii bude a v prototypu Toyota TS050 Hybrid bude bojovat o vítězství spolu s parťáky Sébastien Buemim a Kazukim Nakadžimou.

Alonso je prý stoprocentně připraven na boj na dvou frontách. „Jediné, čeho se trochu bojím, je cestování,“ přiznal. Španěl se nijak netají tím, že by rád získal slavnou trojkorunu, což zatím dokázal jen legendární Graham Hill. Chybí mu tak “maličkost”, vyhrát v Le Mans a závod Indy 500. „Mám zkušenosti, o kterých se mi ještě před pár lety ani nesnilo. Moc to chci zkusit. Uvidíme, jestli to vyjde.“

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *