Trident ukončil s Ferruccim spolupráci. Svoji roli sehrály i peníze

Santino Ferrucci na své chování v rámci víkendu GP Velké Británie řádně doplatil. Kromě trestu od sportovních komisařů spočívajícím v zákazu startu po dva závodní víkendy a tučné pokutě, s ním dnes navíc tým Trident ukončil spolupráci.

Ovšem jeho chování na Silverstone nebylo jediným motivem týmu. Jak z jejich prohlášení vyplívá, důležitou roly sehrály i peníze. „Trident Motorsport oznamuje, že Santina Ferrucciho, a jeho ručitele, společnost reprezentovanou panem Michaelem Ferruccim, informoval o ukončení smlouvy. Naše rozhodnutí bylo motivováno událostmi – již veřejně známými – které se staly na Silverstone, stejně tak i závažným porušením platebních povinností pilota,“ stojí v oficiálním vyjádření.

Od začátku sezony prý pilot zpoždění plateb vysvětloval meškáním sponzorů, kteří neplnili své povinnosti. Zdá se však divné, že navzdory takovým problémům měl Santino Ferrucci prostředky, aby se od 1. do 3. června účastnil závodu Indycar v Detroitu, i když zároveň nebyl schopen plnit smlouvu s týmem Trident.“

Tým již kontaktoval právníky, aby využili všechny dostupné prostředky k uhrazení dlužných částek ze strany Ferrucciho.

Připomeňme, že při závodním víkendu formule 2 na Silverstone byl Ferrucci obviněn, že v průběhu závodu i po jeho skončení úmyslně narazil do svého týmového kolegy Arjuna Mainiho. Navíc se k tomu přidalo obvinění, že při cestě z paddocku do pitlane řídil bez rukavice a s mobilem v ruce. Následně se odmítl dostavit ke komisařům k výslechu. Sám tým navíc přišel se zprávami o „necivilizovaném chování“ ze strany Ferrucciho i jeho tatínka směrem k Arjunovi a jeho rodině, které se již v týmu mělo odehrávat delší dobu.

Santino Ferrucci s Tridentem ve formuli 2 debutoval přesně před rokem v rámci GP Maďarska. Své pověsti amerického talentu, kterou si přinesl z GP3, však nedostál. Na podium nestanul ani jednou a body bral jen zřídka. Loni ukončil sezony s pouhými čtyřmi body na kontě, letos jich získal sedm. Kdo usedne do vozu Tridentu vedle Arjuna Mainho zatím není známo. Pravděpodobně se ale bude jednat o jednoho z pilotů týmu Trident GP3.

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *