Trident už našel náhradu za zlobivého Ferrucciho

Tým formule 2 Trident se minulý týden zbavil Santina Ferrucciho kvuli jeho jednání na Silverstone i kvůli neplnění platebních podmínek. Jelikož další závod formule 2 se koná již tento víkend, bylo na čase, aby tým oznámil, kdo Ferrucciho nahradí.

Jak se předpokládalo, tým volil ve svých řadách v GP3. Nevybral ovšem pilota nejzkušenějšího, nejlepšího ani nejslavnějšího. Příležitost ukázat se ve formuli 2 dostane Alessio Lorandi. Tento italský pilot se připojil k Tridentu GP3 na začátku letošní sezony a na svém kontě má jedno podiové umístění z Rakouska. Celkově mu patří sedmé místo.

Debut to pro Lorandiho zcela jistě nebude jednoduchý, jelikož ve voze formule 2 ještě nikdy neseděl. Ovšem jeho jmenování určitě přispěje k lepší atmosféře v týmu. Lorandi je totiž s druhým pilotem týmu Arjunem Mainim velký kamarád a kolegy byli již loni v GP3 u Jenzeru a před třemi lety ve formuli 3 u týmu VAR. Tady rozhodně spory jako s Ferruccim nehrozí.

Šéf týmu Giacomo Ricci věří, že Lorandi je na místo ve formuli 2 dostatečně připraven: „Jsme potěšeni, že může představit Alessia Lorandiho v naší sestavě týmu FIA Formule 2. Jeho zkušenosti a styl jízdy zapůsobily na technický personál týmu Trident, a všichni věří, že je připraven na postup do formule 2. Lorandi dostane od týmu maximální podporu, takže se bude schopen rychle naučit všechna tajemství pro něj nové série. S Alessiem a Arjunem tým bude moci spoléhat na pevné spojení. Byli kolegové již ve formuli 3, takže jsme si jistí, že se jim bude spolupracovat velmi dobře.“

Lorandi je samozřejmě ze svého postupu do formule 2 nadšený: „Jsem velmi šťastný a extrémně motivovaný. Budu se muset velmi rychle naučit adaptovat na nový vůz a k učení toho bude opravdu hodně. Pracuji tvrdě s týmem na tom, abych se připravil na svůj debut na Hungaroringu. Jsem opravdu natěšený na tuto úžasnou novou výzvu.“

Šárka Chomiaková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *